Durszlak.pl

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Top blogi

zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Wi¶nie w cukrze (kandyzowane)

Rok rocznie przetwarzam moc wi¶ni. Dżemy, soki, konfitury, w occie, z pieprzem, suszone (w dwóch wersjach), nalewki i ostatnie moje odkrycia - czekowi¶nie, wi¶nie w rumie, w amaretto i wi¶nie w cukrze (lub inaczej kandyzowane). Powoli postaram się zamie¶cić wszystkie moje nowe przetwory. A jakie s± wi¶nie w cukrze? - słodkie, sprężyste i o dziwo maj± smak wi¶ni! (to tak w odróżnieniu od wi¶ni kandyzowanych kupowanych w sklepach). Takie wi¶nie będ± z pewno¶ci± ¶wietnym dodatkiem do zimowych ciast i deserów!

Z "Kuchni polskiej".

wi¶nie kandyzowane_wi¶nie w cukrze_domowe przetwory

Składniki:

  • 1 kg wydrylowanych wi¶ni
  • 1 i 1/2 kg cukru
  • 1/2 l  wody
  • ew. ekstrakt migdałowy lub sok z cytryny

Wykonanie:

Wi¶nie umyć i wydrylować. Z wody i 1 i 1/4 kg cukru ugotować syrop. Do gor±cego syropu wrzucić wi¶nie. Cało¶ć gotować na wolnym ogniu ok. 20 minut. Wystudzić, zostawić do następnego dnia. Następnie zagotować na niewielkim ogniu i gotować. powoli aż owoce stan± się szkliste. Wystudzić, os±czyć, przełożyć na tace i wysuszyć. Wi¶nie powinny być wysuszone, ale wilgotne w ¶rodku. Przekładać do przygotowanych słoików przesypuj±c pozostałym cukrem. Zakręcać.

Powstały syrop zagotowałam i zamknęłam w słoikach (wyszły 2 słoiki dżemowe). Będzie zimowym dodatkiem do budyniów, herbaty, kaszy manny.

Smacznego :). 

ZnajdĽ mnie na fb.

wi¶nie kandyzowane_wi¶nie w cukrze_domowe przetwory

Inne przetwory z wi¶ni:

konfitura z wi¶ni z zielonym pieprzem_domowa konfitura_niespotykane przetwory  wi¶nie w occie_marynaty owocowe_przetwory  wi¶niówka na miodzie_nalewka wi¶niowa_domowe alkohole  konfitura wi¶niowa z kokosem_konfitury_przetwory

poniedziałek, 03 sierpnia 2015, gosik2.0

Polecane wpisy

Komentarze
2015/08/04 12:18:26
Nie pomy¶lałabym, że tak łatwo można zrobić kandyzowane wi¶nie w domu :)